30.4.2024 - UniCredit Leasing nabízí zvýhodněný úvěr na elektromobily a dobíjecí stanice. Pořídit si je lze s finančním příspěvkem a zárukou Národní rozvojové banky

Praha, 30. dubna 2024 – Národní rozvojová banka (NRB) spustila 18.3.2024 příjem žádostí k novému programu ELEKTROMOBILITA, v rámci kterého mohou klienti žádat o příspěvek na pořízení elektromobilů nebo dobíjecích stanic a zároveň poskytuje záruku za úvěr. UniCredit Leasing, jako jeden ze spolupracujících partnerů NRB, žadatelům nabízí úvěr za zvýhodněných podmínek – s nižší úrokovou sazbou a s levnějším pojištěním. 

Podle nedávného průzkumu společnosti EY pro Českou leasingovou a finanční asociaci uvedlo 35 % firem jako důvod nezájmu o elektromobily chybějící dotační podporu pro jejich výhodnější nákup. Proto Národní rozvojová banka spustila projekt Elektromobilita, jehož cílem je podpořit pořizování elektrovozidel.

Díky vzájemné spolupráci UniCredit Bank a UniCredit Leasing mají klienti možnost zažádat o příspěvek na pořízení nového elektromobilu či dobíjecí stanice, přičemž na zbývající část pořizovací ceny bez DPH poskytuje UniCredit Leasing zvýhodněný úvěr se zárukou NRB a UniCredit Bank nabízí také krátkodobé financování na výši příspěvku + DPH.

Úvěr od UniCredit Leasing s dotací lze kombinovat se skvělými akčními nabídkami našich kooperačních partnerů a samozřejmostí je také nabídka zvýhodněného pojištění. Pomoc se zpracováním žádostí nabízí dlouholetý partner UniCredit Bank a UniCredit Leasing, dotační́ poradenská agentura Naviga4. Ta za klienty vyřeší veškerou administrativu spojenou s vyřízením žádosti o příspěvek a záruku od NRB. 

Měsíc od spuštění nového programu ELEKTROMOBILITA od NRB jsme v UniCredit Leasing sjednali již téměř 200 nových smluv o financování a evidujeme také první úspěšné případy žádostí klientů o příspěvek na pořízení elektromobilů nebo dobíjecích stanic.

Kdo může získat příspěvek a záruku od NRB?
O příspěvek mohou zažádat firmy a podnikatelé (OSVČ, malé, střední a velké podniky), kteří si chtějí́ pořídit prostřednictvím úvěru od UniCredit Leasing bezemisní vozidla a neveřejné dobíjecí stanice. Žadatel musí mít uzavřená minimálně 2 účetní období a projekty musí být realizované na území České republiky – detailní podmínky jsou popsané na webových stránkách NRB. Výše příspěvku je 200 000 Kč - 300 000 Kč v závislosti na typu bezemisního vozidla a ve výši 50 000 Kč – 150 000 Kč dle typu dobíjecí stanice. Délka smlouvy může být od 1 roku až po 7 let.

Zároveň platí, že příspěvek lez získat pouze na nová vozidla nebo na vozidla, která mají najeto max. 6 000 km a kde od registrace vozidla uplynulo max. 6 měsíců, tzn. klient nemusí být prvním vlastníkem. Díky financování od UniCredit Leasing a UniCredit Bank lze elektromobil i dobíjecí stanici pořídit bez vlastních zdrojů, a přesto bude vozidlo ve vlastnictví klienta po celou dobu financování. Navíc v rámci kampaně „prvních 500“ má takový klient nárok na odměnu 480 Kč měsíčně za založení účtu v UniCredit Bank po maximální dobu 48 měsíců.

Detailní podmínky samotného programu včetně veškerých formulářů pro podání žádosti jsou k dispozici na webových stránkách NRB.

Informace ohledně financování v rámci UniCredit Leasing naleznete na našich webových stránkách.

22.12.2022 - Oštěpař Jakuba Vadlejch jezdí v barvách UniCredit

Mimořádně úspěšný rok má za sebou oštěpař Jakub Vadlejch – na své konto si připsal evropské stříbro a světový bronz a zároveň se již podruhé v řadě stal Atletem roku. Jsme v UniCredit Fleet management hrdým partnerem pro rok 2023 a věříme, že stejně úspěšně jako jeho sportovní kariéra bude pokračovat i partnerství s UniCredit.
Společně na fotografii s ředitelem UniCredit Fleet Management, Romanem Folkem.

Jakub Vadlejch společně na fotografii s ředitelem UniCredit Fleet Management, Romanem Folkem.

Jakub Vadlejch společně na fotografii s ředitelem UniCredit Fleet Management, Romanem Folkem.

Oštěpař Jakub Vadlejch

18.8.2022 - Milostivé léto 2022 pro klienty UniCredit Leasing

Vážené klientky, vážení klienti, 
máte u UniCredit Leasing auto, úvěr či jiný produkt a dostali jste se kvůli finanční tísni a neschopnosti splácet do exekučního řízení? Máme pro Vás řešení, které Vám pomůže s danou situací. 

Klient je pro nás na prvním místě, a proto jsme se připojili k akci Milostivé léto II. Díky tomu máme k dispozici nástroje, pomocí nichž Vám můžeme pomoci snížit Vaše dluhy a zbavit se exekucí

Akce Milostivé léto II bude trvat od 1. 9. 2022 do 30. 11. 2022 a je určena pro nepodnikající i podnikající fyzické osoby, které mají u UniCredit Leasing úvěr nebo jiný produkt, u kterého je pohledávka vymáhána v exekučním řízení, nebo byla ze strany Unicredit Leasing z důvodu porušení smluvních podmínek nastolena předčasná splatnost financování a financovaný předmět je již zpeněžen.

Akce není určena pro klienty, v jejichž věci je zahájeno insolvenční řízení.

Pokud jste se dostali do obtížné situace, splňujete dané podmínky a máte zájem zapojit se do akce Milostivé léto II, neváhejte a obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu pavel.cyrner@unicreditleasing.cz, abychom Vám mohli nabídnout konkrétní řešení přímo pro Vás. 

Věříme, že zvláště v této nelehké době Vám přinese tato akce šanci na nový začátek a pomůže s řešením Vaší finanční situace.

Váš UniCredit Leasing

29.11.2021 - S Open Lease vyřídíte žádost o financování vašeho vozu na mobilu či počítači během pár minut

S Open Lease vyřídíte žádost o financování vašeho vozu na mobilu či počítači během pár minut.
Dokumenty podepíšete elektronicky, a potom si již můžete vyzvednout nový vůz u svého prodejce.

Využijte novou platformu Open Lease a za pár kliků se můžete těšit na svůj nový vůz.

3.11.2021 - Pojištění na míru od UniCredit Leasing

Praha, 3. listopadu - UniCredit leasing zavedl od července letošního roku nový způsob stanovování výše pojistného na základě mnoha kritérií jako je typ vozidla, bydliště a věk klienta, dosavadní škodní průběh klienta a dalších, a to prostřednictvím webových služeb. Každý klient tak má personifikovanou sazbu pojistného, která se navíc může v čase měnit dle jeho škodního průběhu nebo inflace v autoopravárenství.

Leasingové společnosti dosud nebyly schopny podobný způsob stanovení pojistného aplikovat. To se však mění a UniCredit leasing na to zareagoval právě možností stanovit pojistné takovýmto způsobem – ve spolupráci se čtyřmi nevýznamnějšími pojistiteli na trhu. To znamená, že nabídka, kterou klient od UniCredit Leasingu dostane, je srovnatelná s tou, kterou by dostal i na přepážce pojišťovny. Pro sestavení individuální nabídky využívá UniCredit leasing webových služeb, prostřednictvím kterých se napojuje on-line do systémů pojišťoven a získá tak v řádech sekund návrhy od více pojistitelů najednou. Klient si tak může vybrat a rozhodnout se dle svého uvážení. Pojistné je mu následně zahrnuto do splátek leasingu. Taktéž lze volit mezi tzv. fixní sazbou, kdy se pojistné nemění po dobu trvání smlouvy o financování, ale je o něco dražší a mezi sazbou float, která je na vstupu levnější, ale každý rok zohledňuje škodní průběh nebo inflaci.

„UniCredit Leasing letos oslavil 30 let úspěšného působení na českém trhu, důvěra v nás vložená nás motivuje, abychom stále sledovali aktuální trendy a byli připraveni na budoucnost. Pro leasingové společnosti je čím dál důležitější přinášet klientům flexibilní portfolio služeb přímo na míru ať v době trvání leasingu, dojezdu, doplňkových služeb nebo v možnostech poskytování leasingového financování ojetých vozů,“ říká Jiří Matula, generální ředitel UniCredit Leasing CZ, a.s.

11.8.2021 - UniCredit Fleet Management podporuje udržitelnou mobilitu v Praze, financuje flotilu stovek sdílených hybridních aut Anytime

Praha, 11. července - Otevřít aplikaci, zarezervovat auto, nastoupit, odjet šetrným hybridem, bez problémů zaparkovat v cílové destinaci a dál se nemuset o auto starat. To není sen o budoucnosti, ale dnešní realita sdílené automobility v hlavním městě. UniCredit Fleet Management stojí při jejím rozvoji od samého začátku, operativním leasingem financoval od roku 2019 již 350 oranžově šedých hybridních aut značky Toyota pro carsharingovou službu Anytime. 

S klientem D-Mobility, který službu provozuje, tak společně přispívají ke zvyšování dostupnosti a komfortu cestování po Praze i snižování ekologické zátěže – cíli, který si mimo jiné hlavní město stanovuje ve svém Plánu mobility. 

„Průměrné soukromé auto stojí 95 % času bez využití na parkovišti a stojí majitele desítky tisíc korun ročně. Naše auta jsou na silnici v neustálém provozu,“ říká Milan Beutl, jednatel společnosti D-Mobility, která službu Anytime provozuje. Carsharing díky využití aut s hybridními motory nejenže pomáhá snižovat ekologickou zátěž automobilové dopravy ve městě, ale také přispívá k řešení nedostatku parkovacích míst a zpřístupňuje jako alternativní způsob dopravy pohodlný přesun po městě těm, co auto vlastnit nepotřebují či nechtějí. „Průměrný sdílený automobil Anytime carsharing najezdí ročně po městě desítky tisíc kilometrů a 52 % z toho na elektřinu díky hybridnímu pohonu, což ve srovnání s auty s tradičním benzinovým nebo diesel pohonem znamená velkou úsporu životního prostředí,“ dodává Beutl.

„Financování udržitelných projektů je naší prioritou v rámci naplňování ESG cílů finanční skupiny UniCredit. Alternativní způsoby dopravy včetně carsharingu pomáhají řešit hned několik zásadních problémů přetížené dopravní infrastruktury hlavního města. Pomoct financovat výrazné rozšíření vozového parku hybridních sdílených aut bylo pro nás jasným krokem,“ říká Michal Jursa, výkonný ředitel a jednatel UniCredit Fleet Management.

14.7.2021 - Jakub Stárek novým generálním ředitelem UniCredit Leasing od 1. 1. 2022

Praha, 14. července – Jakub Stárek, jmenovaný obchodní ředitel a člen představenstva UniCredit Leasing, se od 1. ledna 2022 stane novým generálním ředitelem a předsedou představenstva UniCredit Leasing pro Českou republiku a Slovensko. Nahradí tak dosavadního generálního ředitele a předsedu představenstva Jiřího Matulu, který po skončení svého mandátu odejde do penze.

Jakub Stárek
Foto: Jakub Stárek; Zdroj: archiv UCB

Jakub Stárek, jmenovaný obchodní ředitel UniCredit Leasing, je dlouholetým členem manažerského týmu divize Firemního a investičního bankovnictví UniCredit Bank. Kromě úspěšného působení ve vedení úseků SME, MID, Large Corporates a Strategickém řízení korporátního bankovnictví vedl také několik významných projektů, mezi které patří například resegmentace small business klientů do malých a středních podniků (SME) nebo implementace nového IT systému EzY Core ve Firemním a investičním bankovnictví. Od srpna 2021 bude Stárek působit jako obchodní ředitel a člen představenstva UniCredit Leasing, od ledna 2022 vystřídá Jiřího Matulu, který na pozici generálního ředitele UniCredit Leasing působí od roku 2006.

„Jakub Stárek prokázal během svého dosavadního působení kvalitní výsledky v řízení významných úseků a projektů, a to i v zavádění inovací v rychle se rozvíjejícím digitálním prostředí. Jsem přesvědčen, že se svými bohatými profesionálními zkušenostmi posílí nejen svou pozici v rámci skupiny UniCredit, ale bude i skvělým novým generálním ředitelem UniCredit Leasing, který bude nadále kontinuálně rozvíjet,“ komentuje významnou personální změnu Jakub Dusílek, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank. 

8.2.2021 - UniCredit Leasing slaví 30 let působení na českém trhu

Praha, 8. února 2021 – UniCredit Leasing slaví třicáté výročí úspěšného působení na českém trhu.

Za toto období se stala jednou z předních leasingových společností a nejvýznamnější společností nebankovního financování v Česku. I přes výzvy spojené s globální pandemií covid-19 UniCredit Leasing pokračuje v investicích do digitalizace a technologických inovací a díky tomu udává trendy v oblasti automotive.

V tomto roce oslaví důležité jubileum jedna z našich klíčových společností, která je součástí skupiny UniCredit Bank CZ&SK. Bude to právě 30 let od založení UniCredit Leasing (v roce 1991 ještě pod obchodním názvem nejdříve Československo-rakouská společnost pro leasing a obchodní služby a následně CAC LEASING).  Název UniCredit Leasing nese od roku 2007, kdy se stal součástí přední evropské skupiny UniCredit. UniCredit Leasing poskytuje kompletní nabídku financování movitých i nemovitých věcí a s tím souvisejících služeb. Finanční řešení a poradenství jsou ušité na míru firmám, podnikatelům i soukromým osobám. Na lokálním trhu patří UniCredit leasing mezi lídry nebankovního financování.

„Během tří dekád se podařilo vybudovat silnou značku se širokým produktovým portfoliem, která si drží stabilní pozici lídra na trhu a je třeba říci, že zaslouženě. UniCredit Leasing pružně reaguje na ekonomické prostředí a trendy posledního období, jako je digitalizace, nástup elektromobility a posun v preferencích spotřebitelů,“ říká Jiří Matula, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Leasing CZ, a.s

Český leasingový trh prošel třemi hlavními milníky. Prvním je finanční leasing jako synonymum financování aut založené na zkrácené době odpisu, druhým přechod na úvěr jako jednoduchou formu financování nákupu na dealerství a tou třetí je digitální transformace. Ta na rozdíl od těch předcházejících forem umožňuje změnu systému obsluhy klienta a otevření dalších možností digitálního světa.

I přes výzvy spojené s globální pandemií covid-19 UniCredit Leasing pokračuje v investicích do digitalizace a technologických inovací a díky tomu udává trendy v oblasti automotive. Příkladem je možnost financování auta z pohodlí domova prostřednictvím nové platformy.

„Nová digitální platforma umožní zásadní posun v oblasti digitalizace služeb s cílem poskytovat uživatelsky přívětivé a jednoduché služby a zefektivnit procesy na pár kliknutí jak směrem ke klientům, tak obchodním partnerům“, doplňuje Jiří Matula.

Společnost UniCredit Leasing sleduje aktuální trendy, aby byla připravena na budoucnost. Pro leasingové společnosti bude stále důležitější přinášet klientům flexibilní portfolio služeb přímo na míru ať v době trvání leasingu, dojezdu, doplňkových služeb nebo možnosti poskytovat leasingové financování ojetých vozů.

 

Historie 30 let UniCredit Leasing na českém trhu: 

1991 – 1992: Československo-rakouská společnost pro leasing a obchodní služby a.s.

1992 – 1994: CAC LEASING Československo-rakouská společnost pro leasing a obchodní služby a.s.

1994 – 2007: CAC LEASING, a.s

2007 – současnost: UniCredit Leasing CZ, a.s.

 

Kontakt:                 Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

                                e-mail: petr.plocek@unicreditgroup.cz

                                tel: 606 694 156

Vážení klienti, vážení obchodní partneři.

Naše obchodní místa zůstávají v tuto chvíli otevřená v omezené otevírací době pro veřejnost (10:00 – 14:00), přesto bychom Vás rádi požádali, abyste vzhledem k maximální ochraně zdraví a bezpečnosti Vás i našich zaměstnanců pečlivě zvážili návštěvu našich poboček i centrály a omezili je pouze na opravdu neodkladné návštěvy.  

Navštívíte-li naši pobočku nebo centrálu, prosíme dodržujte vzdálenost alespoň dvou metrů mezi Vámi a zaměstnanci pobočky a ostatními klienty. Toto opatření je platné jak uvnitř pobočky, tak i venku při vstupu do budovy. Chráníte tak sebe i své okolí.

Telefonicky a písemně se nadále můžete obracet na kontakty uvedené na našich webových stránkách, případně kontaktujte přímo svého leasingového poradce.

Technické průkazy, případně jiné dokumenty nám prosím zasílejte poštou, obdobně budeme postupovat i my na naší straně.

Děkujeme za pochopení a spolupráci

UniCredit Leasing CZ, a.s.

12. 9. 2019 - UniCredit Leasing na MSV představí svá řešení pro Průmysl 4.0.

Tématem letošního 61. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně je Průmysl 4.0 a digitální továrna. UniCredit Leasing, společně s UniCredit Bank a UniCredit Factoring u toho již tradičně nebudou chybět. Na stánku 82 v Pavilonu Z představí širokou nabídku finančních služeb a produktů pro firmy, které chtějí snadno zvládnout modernizaci a posílit svou konkurenceschopnost. 

 Další průmyslová revoluce je v plném proudu a před firmami jsou nové výzvy, s jejichž realizací jim pomáhá i UniCredit Bank. V UniCredit Leasing přinášíme řešení malým i velkým podnikům, a to v oblasti financování transportní techniky, strojních zařízení nebo zemědělské techniky. Naší výhodou je, že své služby vždy přizpůsobujeme potřebám zákazníka a hledáme pro něj ta nejvýhodnější řešení. Během uplynulých téměř třiceti let jsme se vypracovali na jednu z největších leasingových společností v Čechách a nejvýznamnější společnost nebankovního financování.

Společnostem pomáháme, aby jim díky rozvíjejícímu se Průmyslu 4.0 neujel vlak. Jsme součástí UniCredit Bank, která patří mezi přední finanční instituce ve financování malých a středních firem a velkých korporací. V našem brněnském stánku se mohou zájemci těšit i na nabídku produktů a služeb UniCredit Factoring, která je lídrem v oblasti mezinárodního factoringu, což ocení hlavně společnosti orientované na export a import.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslovou události ve střední Evropě
s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Jsme proto rádi, že se UniCredit Leasing, UniCredit Bank a UniCredit Factoring akce účastní již několik let za sebou.

Naším plusem je, že o klienty se dokážeme postarat stejně doma i v zahraničí. Jsme totiž součástí celoevropské skupiny UniCredit, která milionům klientů z korporátní i soukromé sféry po celém světě nabízí a přizpůsobuje produkty a služby napříč celým bankovním sektorem. 

4. 3. 2019 - UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních a ojetých vozů

Praha, 14. března – UniCredit Leasing přichází s novinkou. Svým zákazníkům nabídne možnost vybrat si vozidlo z druhé ruky na svém e-shopu. V nabídce jsou desítky referenčních a ojetých vozidel UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing s prověřenou minulostí. Kompletní nabídku najdou zákazníci na stránkách www.ucleshop.cz.
 
Webové stránky e-shopu jsou jednoduché a srozumitelné pro každého. Vybírat z ojetých vozidel tak lze snadno díky přehlednému vyhledávání podle kritérií jako je značka, cena a model. Vyhledat ideální auto z druhé ruky mohou zákazníci také podle orientační výše měsíční splátky.
 
„Klienti si na e-shopu UniCredit Leasing mohou prohlédnout kompletní nabídku a udělat si předvýběr nejvhodnějších vozidel pro své potřeby,“ říká Jiří Matula, generální ředitel UniCredit Leasing a dodává: „Naši klienti si nejčastěji pořizují rodinná auta nižší střední třídy ve variantě kombi. Tento typ vozidel si často vybírají i firmy jako svá referentská vozidla. Na našem eshopu tak poskytujeme klientům široký výběr v této kategorii.“
 
Zájemci si na e-shopu kromě nabídky vozů najdou také kompletní detailní informace o vozidlu. Rozhodování jim usnadní i možnost zjistit orientační výši splátky bez pojištění. Financování vozidel z nabídky e-shopu zajišťuje za výhodných podmínek UniCredit Leasing.

Kontakt:
Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Leasing CZ, a.s.
tel: 606 694 156