Úvěr na elektromobil a dobíjecí stanice pro podnikatele s dotací od Národní rozvojové banky

 

Získejte výhodný úvěr na pořízení bezemisního vozidla a dobíjecí stanice včetně zvýhodněného pojištění vozidla. Navíc můžete získat podporu od Národní rozvojové banky (NRB) ve formě záruky na úvěr a příspěvku na pořízení vozidla i dobíjecí stanice. Ve spolupráci s našim dlouhodobým partnerem Naviga 4 vám nabízíme pomoc při zpracování a podání žádosti o příspěvek a záruku od Národní rozvojové banky.


V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme. 

MÁM ZÁJEM


Kdo může získat příspěvek a záruku od NRB?

 • Firmy a podnikatelé (OSVČ, malé, střední a velké podniky), kteří si chtějí pořídit prostřednictvím financování UCL bezemisní vozidla a neveřejné dobíjecí stanice. 
 • Žadatel musí mít uzavřená min. 2 účetní období.
 • Projekty musí být realizované na území České republiky (vč. Prahy).


Na jaké předměty lze získat příspěvek a v jaké výši?

1) Vozidlo musí být nové (max. 6 měsíců od prvního uvedení do provozu a najeto do 6 000 km), tzn. klient nemusí být prvním vlastníkem. Vozidlo nebo dobíjecí stanici nesmí podnikatelé po dobu 24 měsíců od data vyplacení finančního příspěvku prodat.
2) Neveřejné dobíjecí stanice musí být pořízeny v rámci podnikatelského areálu pro vlastní spotřebu a musí být pořizovány současně s vozidlem. Zároveň dobíjecístanice nesmí být využívány zákazníky příjemce (např. parkoviště, autoservisy, nákupní centra apod.)
3) V rámci Výzvy NPO je možné pořizovat bateriové elektromobily kategorie M1 s pořizovací cenou do 1 500 000 Kč bez DPH. Pořízení bateriového elektromobilus pořizovací cenou vyšší, než je uvedený limit, není v rámci výzvy podporováno.


Proč využít financování UniCredit s dotací NRB?

 • V případě využití podpory NRB ve formě záruky za úvěr, získáte nejen příspěvek na pořízení bezemisního vozidla a dobíjecí stanice, ale také výhodný úvěr.
 • Součástí úvěru je i zvýhodněné pojištění.
 • Za poskytnutou záruku neplatíte žádný poplatek NRB.
 • Vozidlo bude ve Vašem vlastnictví po celou dobu financování.
 • Žádost si můžete podat sami nebo využít podporu našeho dlouhodobého partnera – dotační poradenské agentury Naviga4.
 • Elektromobil i dobíjecí stanici lze pořídit bez vlastních zdrojů (možnost krátkodobého úvěru i na předfinancování DPH a příspěvku). 
 • VÍCE INFORMACÍ K FINANCOVÁNÍ ELEKTROMOBILITY


Jak postupovat? 

 1. Vyberte si konkrétní bezemisní vozidlo/a a dobíjecí stanici/e. Vybrané vozidlo objednejte/zarezervujte, veškeré zálohy a platbyv ideálním případě odložte do doby, kdy budete podávat žádost na NRB. V případě nutnosti (požadavku dealera nebo dodavateledobíjecí stanice) složte zálohu maximálně ve výši DPH 21 % + finančního příspěvku NRB).
 2. Kontaktujte vašeho prodejce nebo obchodní místo UCL, které vám připraví nabídku financování a předá informace o detailních podmínkách Výzvy a náležitostech k podání žádosti na NRB.
 3. Uzavřete a podepíšete speciální smlouvu s UCL, abyste získali příspěvek a současně záruku k úvěru od NRB. Na výši DPH a finančního příspěvku můžete případně uzavřít krátkodobý úvěr od UniCredit Bank.
 4. Podáte žádost o podporu na NRB (můžete tak učinit sami nebo prostřednictvím našeho partnera Naviga 4). Žádosti o podporupřijímají všechny pobočky i regionální pracoviště NRB. Pozor: Zaručovaný úvěr nesmí být čerpán před datem podání žádosti na NRB! Krátkodobý úvěr můžete čerpat libovolně hned po sjednání.
 5. NRB posoudí Vaši žádost o podporu. Po jejím schválení podepíšete s NRB záruční listinu.
 6. Po předání vozidla dochází k čerpání úvěru, tj. platbě za vozidlo.
 7. Příspěvek bude vyplacen přímo na Váš účet po splnění podmínek výzvy, tj. po předložení dokladu o pořízení vozidla, dokladu o úhradě a ORV k vozidlu. 


Detailní informace k programu naleznete na stránkách Národní rozvojové banky a Naviga 4.


V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme. 

MÁM ZÁJEM


Pro informace ohledně dotací kontaktujte:

Petr Koc: petr.koc@navigae.cz, +420 725 176 341


Nabídka je indikativní a není návrhem na uzavření smlouvy. Upozorňujeme, že dle podmínek Výzvy na podporu není právní nárok.Žádosti o dotaci přijímá a posuzuje Národní rozvojová banka, a.s. Za případné nepřiznání dotace UniCredit Leasing CZ, a.s., aniUniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., neodpovídá. 

Datum zahájení příjmu žádostí o podporu a datum ukončení příjmu žádostí o podporu bude oznámen na webových stránkách www.nrb.cz.