přeskočit k obsahu | přeskočit k navigaci

Obchodní místaObchodní místa

UniCredit Leasing roste o tři desítky procent, u příležitosti svého pětadvacátého výročí tak dosahuje jeden z nejlepších výsledků ve své historii

4.03.2016UniCredit Leasing potvrzuje u příležitosti svého 25. výročí roli jedné ze dvou nejsilnějších leasingových společností na českém trhu. Za rok 2015 dosáhl rekordního meziročního růstu 33 %. Za celou dobu své existence poskytl UniCredit Leasing financování v objemu téměř 200 miliard korun. Společnost financovala nejen osobní či nákladní vozidla, ale i civilní letadla, lokomotivy, česačky chmele či nákupní centra.

 

„Čtvrtstoletí na trhu je příležitostí pro oslavu a krátké bilancování. 25 let pro UniCredit Leasing znamená financování v celkovém objemu téměř 200 miliard korun, jen za poslední 3 roky jsme zvýšili financovanou hodnotu o 70 %. My se však nechceme jen ohlížet do minulosti a již nyní zkvalitňujeme nabídku pro soukromé i firemní zákazníky a novými partnerstvími rozšiřujeme nabídku značkového financování. Příležitosti vidíme v zemědělské a stavební technice a především na železnici,“ říká generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Leasing Jiří Matula.

 

Na specifické segmenty se UniCredit Leasing zaměří prostřednictvím zvláštní divize pro firemní klienty. V retailu chce dále rozšiřovat spolupráci s dodavateli a výrobci automobilů a nabídne více zvýhodněných produktů zejména v operativním leasingu. Silný růst však UniCredit Leasing plánuje i ve všech hlavních segmentech. Financovaná hodnota automobilů do 3,5 tuny loni stoupla v roce 2015 meziročně o 29 %, stejně tak u vozidel nad 3,5 tuny. Nejdynamičtějším segmentem však zůstávají stroje a zařízení – ty dokázaly růst o bezmála polovinu (49,6 %). To vše jsou indicie, které předurčují k úspěchu.

 

Svým klientům však UniCredit Leasing podle svého motta pomáhá zakoupit prakticky cokoliv. Nejdražším financovaným automobilem v historii společnosti bylo Ferrari Enzo s cenou přesahující 22 milionů, nejrozsáhlejší nemovitostí štěrboholské nákupní centrum Europark s užitnou plochou téměř 45 tisíc metrů čtverečních. Mezi financovanými předměty nechybí civilní letadlo Cessna, železniční lokomotivy, česačka chmele, mantinely na hokejový stadion či námořní jachta, ale ani také stativové plátno za několik tisíc korun. Zajímavostí je rovněž nákup dechového hudebního nástroje fagotu Puechner za 441 tisíc korun.

 

V České republice i na Slovensku se tak UniCredit Leasing řadí mezi dvojici největších leasingových společností. V ČR i na Slovensku je jasnou dvojkou s ambicí dále růst. „Ve spolupráci s mateřskou UniCredit Bank můžeme klientům nabídnout vždy nejvhodnější řešení, ať již v podobě leasingu či úvěru. Spojení českého a slovenského trhu nám navíc dává příležitost pro strategická partnerství a projekty ve financování firemního segmentu. V době ekonomického oživení to jsou klíčové výhody, které nám na obou trzích dávají výjimečné postavení,“ doplňuje Matula.

 

25 let UniCredit Leasing na českém trhu

 

1991 Společnost začala v České republice leasingové služby nabízet 27. února 1991 jako Československo-rakouská společnost pro leasing a obchodní služby. Hned první obchod dosáhl objemu téměř miliardy korun a směřoval na financování nákupu vagonů pro České dráhy, tehdy ještě Československé státní dráhy.
1994 Od března 1994 působí pod jménem CAC Leasing, který je zkratkou anglické verze původního názvu. V následujících letech zakládá sesterskou společnost na Slovensku a vlastního pojišťovacího makléře ALLrisk-CAC (dnes UniCredit pojišťovací makléřská). O rok později již disponujeme kompletní pobočkou sítí po celé České republice.
2000 Nás zisk poprvé překračuje hodnoty 100 milionů korun.
2003 V roce 2003 vzniká CAC Full Service Leasing (dnešní UniCredit Fleet Management) a vlastníkem celé společnosti se stává Bank Austria.
2005 Po akvizici skupinou UniCredit v roce 2005 firma získává nové jméno a zařazuje se do největší evropské rodiny leasingových společností působící v 17 zemích. To UniCredit Leasingu otevírá dveře ke smlouvě s Evropskou investiční bankou a prudkému růstu ve firemním segmentu.
2007 Měníme i oficiální název společnosti na UniCredit Leasing a k oslavám uzavíráme smlouvu s číslem 300 tisíc.
2010 Financujeme již 43 značek vozů a máme 13 vlastních značkových řad.
2014 V roce 2014 se česká a slovenská divize společnosti spojuje v jeden konsolidovaný celek pod jednotnou značkou UniCredit Leasing. Náš zisk po zdanění za rok 2014 dosahuje již 461 milionů korun.
2016 V únoru 2016 oslavuje společnost 25 let na českém trhu. Celkový objem poskytnutého financování do konce roku 2015 dosahuje téměř 200 miliard korun. Kromě automobilů a motocyklů na tom mají velký podíl i užitkové a nákladní vozy a stroje a zařízení. Specializované produkty UniCredit Leasing nabízí zemědělcům, lékařům nebo silničním či železničním dopravcům.

 

O UniCredit Leasing

UniCredit Leasing je součástí přední evropské finanční skupiny UniCredit. Nabízí kompletní financování movitých věcí. Univerzální nabídka financování, zahrnující finanční a operativní leasing, úvěr a splátkový prodej, umožňuje financování zejména osobních a užitkových automobilů, nákladních vozů, motocyklů a ostatní dopravní techniky, strojů a technologií, zdravotnické techniky nebo zemědělských strojů. Produktovou nabídku doplňují na obou trzích, kde UniCredit Leasing působí, dceřiné společnosti RCI Financial Services (pouze ČR), UniCredit Fleet Management (ČR a SK), a UniCredit pojišťovací makléřská (ČR) či UniCredit Broker (SK).

 

Dotazy:
Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Leasing CZ
e-mail: petr.plocek@unicreditgroup.cz
tel: 606 694 156


Archiv

přeskočit k obsahu | přeskočit k navigaci
© 2013. UniCredit Leasing CZ, a.s. All rights reserved.

přeskočit k obsahu | přeskočit k navigaci